O nás

Sklad - Elektromotory TĚSNOHLÍDEK s.r.o. je rodinná firma zabývající se prodejem elektromotorů, převodovek, fr. měničů, softstartérů a další. Jako vedlejší činnost provozujeme autoservis s autolakovnou.

Co je pro nás důležité?

Při prodeji je hlavní důraz kladen především na serióznost, osobní přístup a plnou spokojenost zákazníka. Rovněž rychlost dodávek je pro nás prioritou. Rychlost dodávky máte u nás zajištěnou největšími skladovými zásobami elektromotorů v ČR ve výkonovém rozsahu od 0,06 kW – 315 kW.

Historie - současnost

Založení TĚSNOHLÍDEK s.r.o. je datováno rokem 1998. Po letech podnikání jako fyzické osoby se Josef Těsnohlídek (otec) a Miroslav Těsnohlídek (syn) rozhodli společně založit obchodní společnost. TĚSNOHLÍDEK s.r.o. jakožto certifikovaný partner Siemens je předním distributorem elektropohonů v ČR. Aktuálně disponujeme skladovými zásobami v celkové výši přesahující 40 mil. Kč, čímž se opět stáváme jedineční v Tuzemsku.

Jednotlivá období vývoje jsou shrnuta v následujícím přehledu:

  • 1991 – Josef Těsnohlídek jako firma poskytuje zásobovací, odbytovou a nákupní činnost oblast elektromotory MEZ.
  • 1996 – Tehdejší skladovací prostor již nadále nebyl k dispozici a tak během jednoho jediného týdne musel najít Josef Těsnohlídek nový sklad. Zakoupil tedy první část aktuálního sídla společnosti V Hracholuskách.
  • 1998 – Obchod se rozrůstá a následuje založení s.r.o. Josefem Těsnohlídkem společně se synem Miroslavem Těsnohlídkem.
  • 2010 – Stálé navyšování skladových zásob nás přinutilo budovat nové skladové prostory.
  • 2016 – Po 49 letech v oblasti elektromotorů Josef Těsnohlídek přivádí do firmy vnuka Miroslava Těsnohlídka ml.
  • 2017 – Miroslav Těsnohlídek ml. přebírá obchodní činnost v oblasti elektrických pohonů. Nastává modernizace chodu společnosti, digitalizace, přechod na kompletní elektronickou evidenci a řízení chodu společnosti. Josef Těsnohlídek ve firmě dále působí jako technický poradce.
  • 2018 – Z důvodu žádosti trhu se vedle distribuce elektromotorů Siemens rozbíhá nová spolupráce. TĚSNOHLÍDEK s.r.o. se stává novým generálním partnerem společností CAG Electric Machinery s.r.o. a přebírá tak distribuci elektromotorů CAG pro ČR, SR a Polsko.
  • 2019 – TĚSNOHLÍDEK exportuje do světa! Už nejen EU, ale i Egypt či Saudská Arábie.